Kompost Satın Almak

Anasayfa » Kompost Satın Almak

NEDEN İSTİRİDYE MANTARININ KOMPOSTUNU KENDİNİZ YAPMALISINIZ?

Kompost alımı yapmak isteyen üreticilerimiz, lütfen bunu tekrar düşünün. Zira biz size kendi kompostunuzu yapmanız gerektiğini ISRARLA söylüyoruz. Firma olarak artık kimse kompost satın almasın sloganıyla yola çıkarak artık Kompost satışına SON diyoruz.

Yılların deneyimi ile birçok kompost reçetesini ve sektörün tüm kompost sırlarını karşılık beklemeden açıklıyoruz. Sanki kompost yapmak çok zormuş gibi siz üreticileri yalan söyleyerek, zormuş gibi göstererek, korkutarak yada ikna ederek vazgeçirdiler. Çünkü az bir sermaye ve büyük umutlarla bu işe başladınız. Olmaz ise bu zararı elimine edemeyecek olanların sayısı bir hayli fazla idi. Bunun için kolay kandırıldı sevgili ülkemin masum üreticileri.

Ama aslında Kompost satıcıları çok korkuyorlardı. Bu kadar basit olan birşeyi üreticiler öğrenirseniz kendileri aç kalırdı çünkü. Ama artık yeter! Kompost yapmak zor birşey değil, Devlet sırrı hiç değil.

Kendi yaptığınız kompostun kalitesini ve verim oranını kendiniz belirleyeceksiniz. Dışa bağımlılığınızı bitireceksiniz. Size neler lazım, hammaddenizi nereden alacaksınız, kaça alacaksınız, nasıl sevk edeceksiniz gibi tüm ihtiyaçlarınızda da size yardımcı olacağız.

Üreticisiniz ve kompost ihtiyacınız mı var? Artık kendiniz yapabileceksiniz.

– Kompostu kendimiz yaparsak daha ucuz ve daha garantili kompostumuz olur. Bize satan acaba içine ne koydu? Acaba misel koydu mu? Acaba hile yaptımı ve buna benzer olumsuz düşüncelere kapılmadan, artık gönül rahatlığıyla kompostumuzdan emin olabiliriz.

– Kompostçu tarafından gönderilen ürün size kamyonla güneşin altına geliyor, misel güneşi gördüğünde kısa sürede ölmeye başladığı için verim düşüklüğü yaşamanız kaçınılmaz oluyordu. Yani baştan yenilgi ile başlıyordunuz aslında. Buna bile bile lades denmez mi?

– Kompost satıcıları size beceremeyeceğinizi söyleyecek ve sizi bu düşüncenizden vazgeçirmeye çalışacaklar. İlk üretimde siz yapmayın kompostu dışarıdan alın diyecekler. Oysa ben size kompostu satan insanlardan çok daha güçlü ve sağlıklı kompostlar yapacağınızı söylüyorum. Yüksek verimli olacak kompostlarınız. Çünkü siz sadece kompostu kendiniz için hazırlıyorsunuz o yüzden tabiki özenerek yapacaksınızdır.

– En önemlisi ise temelinden öğrendiğiniz bir işte hiç kimsenin sizi sarsması mümkün olmayacak. Sıra bekleyerek zaman kaybetmeyeceksiniz. İhtiyacınız ne zaman ise o zaman kompostunuzu yapacak ve odanızı hiç boş bırakmadan istiridye mantarı üreteceksiniz. Böyelikle hiç zaman kaybetmeyecek ve yılın her döneminde istiridye mantarı üretebileceksiniz. Bu büyük bir fark yaratacak. İşte buna GÜÇ denir. Kompostcuların yaptığı ve yapacağı hataların bedelini neden siz ödeyesiniz? Bu bedeller iflasınıza bile sebep olabilir. İşi bilmeyip kompostcunuza güvenip ilerlemeye çalıştığınız da ve bir aksilik çıktığı an, kompostçular genelde benim hatam yok. Siz uygun şartları sağlayamadınız, siz bakımında yanlışlık yapmışsın derler, bunu kendinize yapmayın.

Deneme yanılma yolu ile bile işe başlasanız daha hayırlı olacaktır, emin olun. Kompostcuların tesislerini dolaşın hepsi hijyenden ve steril ortamdan bir haber. Çalışan personelin kıyafetlerini inceleyin. Ne demek istediğimi anlayacaksınız. Yazıktır paranıza.

İşe başlayın, inanın hem daha başarılı olacak hemde daha çok para kazanacaksınız. Kompost yapmak öyle anlatıldığı gibi zor bir iş değil. Kimse annesinden kompostcu doğmadı. Herkes bu işi öğrendi. Aynı sizin öğreneceğiniz gibi. Kimseye pabuç bırakmayın. Zor değil. Kimseye paranızı kaptırmayın. Başkalarını zengin etmeyin. Öğrenin; böylelikle  işinize nasıl sahip çıkmanız gerektiğini de anlayacaksınız.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?